Ogólne zasady systemu szczepień dla nauczycieli akademickich

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki w komunikacie z 12 lutego 2021 roku  podało  ogólne zasady systemu szczepień dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach.

Rejestracja na szczepienia ma zostać uruchomiona w poniedziałek, 15 lutego o godz. 8.00. Zapisy obejmą nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1956 r.

Nauczyciele akademiccy będą mogli zgłaszać się na szczepienia za pośrednictwem rektorów. Resort  udostępni (OPI BIP) odrębne formularze zgłoszeniowe z zakresem niezbędnych danych.

Po udostępnieniu formularzy (według zapewnień  Ministerstwa ma to się stać jeszcze 12 lutego)  do nauczycieli akademickich będą wysłane wiadomości mailowe, w których będą mogli zadeklarować chęć zapisania się na szczepienie.

Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Ministerstwo rekomenduje tę uczelnię, która jest podstawowym miejscem pracy.

Miejsce szczepień będą wybierać rektorzy, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo.

Punkty szczepień będą się kontaktować z rektorami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.

Ministerstwo nie podało żadnych informacji na temat, którego producenta  będą to szczepionki.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogolne-zasady-systemu-szczepien-dla-nauczycieli-akademickich-oraz-innych-osob-prowadzacych-zajecia-na-uczelniach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@example.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@example.com
ph: +1.321.989.645

Skip to content